Починаючи розмову на тему принципу роботи ПНВ, необхідно відразу уточнити одну дуже поширена помилка, що зустрічається серед людей вперше стикаються з ПНВ. Жоден прилад нічного бачення не може «бачити» в повній, тобто абсолютній темряві, якщо не використовується спеціальна інфрачервона підсвічування.

Іншими словами, якщо в навколишньому просторі абсолютно не присутній світло у видимому людському оку діапазоні, або в примикає до нього області інфрачервоного світла (наприклад наглухо закрите приміщення «без вікон, без дверей»), то ні через один, нехай навіть самий дорогий прилад ви нічого не побачите. Кожен ПНВ працює за принципом багаторазового (обмеженого технічними можливостями ПНВ) посилення вже існуючого світла, до величин достатніх для сприйняття неозброєним оком.

Принцип роботи

Промені входять через професійний окуляр, в фокусі лінзи зафіксована фотоелектродная пластина. З неї починається підсилювальний тракт, агрегат поміщений в чистий вакуум, щоб молекули повітря не заважали руху всередині електронів. Зрозуміло, потік продовжує відхилятися гравітаційним полем Землі, протягом довжини корпусу ПНВ ефект малопомітний.

Отже, світло вибиває з круглою фотоелектродной пластини електрони, що захоплюються позитивним потенціалом мікроканальних підсилювача. Інформація про пристрій варто поговорити окремо. Кругла пластинка, утворена множинними дрібними сотами, невиразними неозброєним оком. Наздоганяючи вічко, елементарна частинка вибиває незліченне число електронів, процес наростає лавиноподібно. На зворотному боці пластини в районі стільники виходить рій зарядів, що рухаються далі на люмінофорний екран. Як біля телевізора, тільки одного кольору - зеленого. Відтінок вибраний з умови максимальної чутливості людського ока, мінімальної напруги психіки.

Вихідна оптична система формує картину для ока. У бінокуляри потік роздвоюється на обидва зіниці. Багато в чому зручніше в силу особливостей роботи людського мозку. У військових часто знаходять застосування монокуляри. Поодинокі конструкції поєднуються з телевізійними, нічними прицілами, що зручніше при розвідці. Купити прилад нічного бачення з кратністю понад 1, буде коштувати грошей. На збільшення пристрою не працюють, позиціонуються як тактичну перевагу в режимі реального часу.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»