При покупці часто забуваємо про те, що окуляри - це в першу чергу оптичний прилад, який має своє призначення. І витрачаємо гроші за принципом «подобається-не подобається». На що орієнтуватися при виборі сонцезахисних окулярів?

Правило №1.

Жовті і рожеві скла сонцезахисних окулярів - не найкращий вибір. При підборі очок особливу увагу приділіть склу. Сонцезахисні окуляри не повинні бути занадто «темними» або занадто «світлими». Ступінь захисту вказана на дужки окулярів, лейблі або в паспорті. Знак UV 400 означає, що в хімічний склад скла (це ж стосується високоякісного полімеру) входять добавки, що забезпечують 100% -ву захист. А лінзи з полімерів CR-39 і C-13 - справжнє диво сонцезахисної оптики.

- Фільтр нейтральної сірої гами - найкраще рішення для наших очей, оскільки він не спотворює кольори, а тільки приглушує їх. Давайте без екзот! Від сонця відмінно захистять очі і в той же час допоможуть добре бачити все навколо димчасті окуляри з нерівномірною щільністю: вгорі - темніше, внизу - світліше.

Окуляри з різнокольоровими скельцями дуже популярні. Але від жовтих, рожевих і помаранчевих стекол варто відмовитися. Дослідження показали, що такі окуляри вкрай шкідливі для центральної нервової системи. Особливо на півдні, - вважає лікар-офтальмолог Світлана Ігумнова. Виявляється, жовте світло перезбуджує сітківку і може викликати оптичний стрес. Людина стає дратівливою, легко збудливим, іноді агресивним. А ось зелені сонцезахисні фільтри мають лікувальний ефект - вони знижують очний тиск. Тому людям з чутливими очима слід носити темні окуляри в сонячну погоду і влітку, і взимку.

Правило №2.

Водіям авто «хамелеони» протипоказані. При виборі окулярів для повсякденного використання або відпочинку варто придивитися до фотохромним лінз - вони оберігають кришталик ока від різких перепадів світла. «Хамелеони» корисні тим, хто короткозорий або дальнозорок. Одна біда - «хамелеони» не захищають очі на всі 100% і категорично протипоказані водіям. Тому що «хамелеони» змінюють інтенсивність захисту в залежності від яскравості світла. Водіям автомобілів більше підійдуть окуляри з градуйованими стеклами - в них сонячне світло не сліпить водія і добре видна приладова панель.

Правило №3.

При покупці особливу увагу - на лейбл і дужки окулярів. Оправа, зроблена з невідомого металу, може окислюватися на повітрі, виділяти шкідливі речовини, а скла - мутнеть і просто псувати зір. Окуляри без імені на склі купувати не можна. Тому краще робити подібні придбання в спеціалізованих магазинах.

Сонцезахисні окуляри, придбані в магазині оптики, мають гарантійний талон і сертифікат. У сертифікаті має бути вказано, що окуляри пройшли спеціальні випробування, що вони на 100% захищають очі від ультрафіолетових променів. Окуляри, куплені з нагоди в кіоску або в продуктовому магазині, не дивлячись на всі наклейки, можуть мати скла з мікродефектами.

Правило №4.

Купуючи окуляри, дізнайтеся, з якого матеріалу зроблена оправа. Окуляри в пластиковій оправі дуже тендітні і прослужать недовго. Але якщо до пластику лежить душа, вибирайте ті, де в пластмасову дужку вставлена ​​дротяна основа.

Зараз для виготовлення оправ все частіше використовують нетрадиційні матеріали: каучук або тітанфлекс (відновлює форму після вигину). Пластмаса такою гнучкістю не володіє. Але головне - не помилитися з розміром. Занадто великі лінзи додадуть вам екстравагантний вигляд. Якщо у вас квадратне обличчя і ви хочете виглядати круто, купіть окуляри з масивними лінзами прямокутної форми.

При виборі сонцезахисних окулярів, щоб переконатися пропускає лінза УФ-промені чи ні, їх треба обов'язково перевіряти на спектрофотометрі або тестері, якими за правилами торгівлі оснащені організації, що пропонують дійсно якісні окуляри. Розмінюватися на дрібниці не варто: дешеві окуляри не тільки не захистять очі, але і можуть спровокувати погіршення зору. А при правильному зверненні сонцезахисні окуляри вірою і правдою прослужать вам довгі роки. Тим більше це дуже просто: чи не кладіть окуляри лінзами вниз на тверду поверхню, не залишайте їх на місці концентрації тепла (наприклад, на капоті авто) і прибирайте в футляр, коли не надягати.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»