Історія Spectacles, нових окулярів з вбудованою камерою від компанії Snap, набагато багатша, ніж ви могли б подумати. Вона почалася задовго до того, як ви почали користуватися Snapchat, і навіть раніше, ніж Google показала свої окуляри і запустила це захоплення камерами на окулярах. Все почалося з компанії під назвою Vergence Labs і її продукту Epiphany Eyewear.

 Vergence була заснована в 2011 році двома студентами Стенфорда, Джоном Родрігесом і Еріком Міллером. Вони назвали Epiphany Eyewear «соціальними відеоокулярів». Вони представляли собою серію простих очок моделі Wayfarer з камерою, яка була встановлена ​​в оправу і знімала відео. Його потім можна було завантажити на телефон або комп'ютер. У відеоролику, прикріпленому до заявки на вступ в Стенфордський стартап-інкубатор StartX, Міллер ховає Epiphany Eyewear прямо на увазі, надівши їх як звичайні окуляри. Потім він знімає їх і повідомляє, що це перший продукт компанії. Окуляри, які дозволяють «ділитися з людьми враженнями і переживати все так, ніби перебуваєте на місці іншої людини».

Звучить знайомо, чи не так? Так і має бути. У 2014 році Snap купила Vergence Labs за $ 15 млн і створила команду для роботи над тим, що в результаті постало у вигляді Spectacles, нових фотографічних очок компанії. Тепер на сторінці Родрігеса в LinkedIn гордо красується звання «Співзасновник Spectacles / Розробник архітектури» (Міллер пішов з Snap через півроку після продажу компанії і став венчурним інвестором). Spectacles виглядають трохи більш химерно в порівнянні з Epiphany Eyewear і завантажують контент в Snapchat замість сайту YouGet.TV, спеціально створеного хлопцями з Vergence, але сама ідея залишилася недоторканою.

У Vergence думали так само, як і в Snap: чим більше повсюдними і продуктивними будуть ставати камери, тим далі вони будуть відходити від ролі інструмента для отримання гарних знімків Гранд-Каньйону або вашого чудового кава. Камери стануть очима, через які комп'ютери зможуть побачити наш світ, і через які інші люди зможуть побачити світ нашими очима. Стає очевидно, що нам потрібно навчитися краще і правильніше розуміти один одного, тому можливість побачити світ очима іншої людини навіть на десять секунд стає по-справжньому важливою.

В кінці минулого тижня Джессі Уелленс прокинувся в своїй квартирі в Веніс, Каліфорнія, від дзвінка свого друга Енді Мілонакіса. «Він сказав мені:" Гей, - згадує Уелленс - ти в курсі, що там, на тротуарі, варто торговий автомат з окулярами від Snapchat? "» Уелленс, який веде свій YouTube-канал PrankvsPrank для більш ніж десяти мільйонів передплатників і публікує щоденний влоги ось уже більше шести років, вже давно цікавився ідеєю Spectacles. «Я давно користуюся шпигунськими очками з камерою, тому що знімаю розіграші, - розповідає він - якість зйомки погане, і всім відразу зрозуміло, що в моїх окулярах захована камера. Ці ж виглядають так, ніби їх робить фірма Oliver Peoples (американський бренд модних оправ - прим. Ред.) ». Уелленс приїхав на скейтборді до автомату, запропонував людині, яка стоїть в черзі за ним, $ 500 за додаткову пару і повернувся додому з кількома упаковками Spectacles.

Через кілька днів Уелленс опублікував свій перший влоги за довгий час, і цей випуск був повністю знятий в 10-секундному форматі Spectacles з круглим кадром. Влогер розповів, що це був абсолютно новий досвід. Раніше, говорив він, «я знімав себе та інших людей, але коли ти використовуєш окрему камеру, то реакція людей навколо завжди змінюється». Але завдяки Spectacles «ти отримуєш реальний, чесний погляд на життя навколо. Так ти отримуєш чисті і справжні емоції і відчуття ». Правда, він забув згадати один незначний факт: він закрив клейкою стрічкою точку над лівим оком, де Snap встановила світлодіод, який повідомляє оточуючим про те, що окуляри ведуть зйомку.

За словами Уелленса, він перестав вести влоги, тому що робити це кожен день - «все одно що бути прикутим ланцюгом до свого життя». Але він все активніше користується Snapchat, тому що так він може створювати контент без зайвих зусиль. «По-моєму, це найприродніший, що тільки може бути, - каже він - все зберігається тільки 24 години, так що можна публікувати там всяке і знати, що всім все одно». Це не буде захаращувати стрічку користувачів, і можна вести себе безглуздо і нічого не боятися, тому що в будь-якому випадку скоро все зникне. Spectacles тільки підсилюють це відчуття. «Просто ці моменти тепер ще простіше ловити, - говорить Уелленс - о, це буде відмінний момент. Клац ».

Коли Spectacles були вперше представлені, генеральний директор Snap Еван Шпігель розповів The Wall Street Journal, що для нього Snapchat займає місце між текстовими повідомленнями та Фотографією (з великої літери). «Люди не розуміють, чому їх діти роблять по десять тисяч знімків в день, - сказав він - але насправді їм складно зрозуміти, що молодь не просто зберігає зображення. Вона так спілкується ». Головна цінність Snapchat в тому, що ця мережа несе в собі менше наслідків, і це особливо важливо зараз, коли всі наші сліди в інтернеті зберігаються і можуть заподіяти нам незручності в майбутньому. Не потрібно турбуватися про те, що ви публікуєте, тому що через кілька секунд або годин це все одно назавжди зникне. Спростивши цей процес комунікації всього до одного дії - натискання кнопки - Spectacles позбавляють цей вид спілкування від ще одного важкого моменту. Це змушує людей менше думати і більше говорити. І саме цього, схоже, добивається Шпігель.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»