Останні роки намітилася явна тенденція до появи лінз, розрахованих на короткочасне носіння. Цьому віянню, до речі, піддаються всі гігієнічні засоби, які повинні відрізнятися стерильністю. У всіх країнах сьогодні переходять на шприци, носові хустки, серветки, ватні палички для очищення вух, призначені для одноразового використання. Для більшого комфорту світ необхідних речей поступово стає одноразовим.

Отже, кілька слів про молоду історії м'яких контактних лінз. Спочатку вони були розраховані на 12 місяців, потім з'явилися лінзи, що коректують зір протягом півроку. Кілька років тому в контактологов відбулася революція - були винайдені лінзи планової заміни, термін життя яких був обмежений трьома, а згодом одним місяцем. Рубіж тисячоліть запропонував лінзи, розраховані на один-два тижні, і одноденні контактні лінзи, які недавно стали доступні для кожного російського очкарика. Такі лінзи ви одягаєте вранці, а ввечері викидаєте. На наступний день користуєтеся новими.

Білкові відкладення

Це найбільша проблема м'яких контактних лінз тривалого носіння. На їх поверхні швидко утворюються білкові, жирові і сольові відкладення, осідають мікроорганізми з навколишнього середовища. Їх не завжди вдається змити навіть найсучаснішими засобами по догляду за лінзами. Ці "сторонні предмети" можуть викликати набряки, подразнення рогівки і навіть виразки рогівки. Неприємності часто трапляються навіть з якісними лінзами, за якими ретельно стежать, щодня очищаючи спеціальними розчинами. Причин тому чимало: і зовнішні забруднення, і індивідуальний склад сльози.

Шкідливі відкладення з'являються раптово. Це трапляється, як правило, в самий невідповідний час, коли лінзи зняти неможливо: на роботі, в транспорті. Доводиться терпіти болісне печіння в очах, пелену, туман і веселкові відблиски. Одноденні лінзи просто не встигають накопичити осад на поверхні і не потребують очищення. Це, звичайно, значно полегшує життя.

Переваги одноденних контактних лінз

1. Одноденні лінзи гнучкіші, м'які і набагато тонше. Вони відрізняються високим ступенем кислородопроницаемости, а отже, легко переносяться навіть самими чутливими очима.
2. Значно полегшується процедура відходу - лінзи не потребують застосування розчинів для очищення і дезінфекції. Зняв увечері і викинув.
3. Щоденна заміна зводить до мінімуму вимушене користування пошкодженими лінзами. Нерідко лінзи, що вийшли з ладу, досить важко поміняти: для цього слід замовити або придбати нові. Не завжди ми здатні відрізнити дефект лінзи від тимчасової втоми очі і намагаємося носити лінзи в надії, що все нормалізується, коли око відпочине, - адже лінза ще не відслужила свій вік. Цим ми шкодимо очам - найдрібніше ушкодження лінзи травмує рогівку.
4. Є ще і економічна вигода - часто важко відразу підібрати зручну форму і діаметр лінзи. Експериментувати на одноразових лінзах різних параметрів набагато простіше і дешевше.

У розвинених країнах світу одноденні контактні лінзи поступово витісняють всі інші типи лінз. Згідно зі світовою статистикою по регіонах, де користуються такими лінзами вже декілька років, в них зацікавлені практично всі люди з ослабленим зором.

Вони запропоновані людям з високим ступенем короткозорості або далекозорості, які щодня користуються лінзами.

Зручні такі лінзи для тих, хто вирушає в подорож або відрядження. Берег гірської річки або поїзд далекого прямування - не дуже комфортні місця для маніпуляції із стерильними розчинами і контейнерами для лінз.

 

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»