Оптометристів іноді називають офтальмологами або окулістами. Це вірно, але лише частково. Оптометрія - вузький розділ офтальмології, присвячений корекції зору за допомогою лінз.

 У багатьох країнах професії «лікар-оптометрист» і «лікар-офтальмолог» чітко розділені. У нас же багато окулісти, що працюють в поліклініках, самі виписують окуляри. Для цього вони використовують спеціальну таблицю для перевірки зору та комплект лінз різної потужності. У той же час, у багатьох салонах оптики працюють оптометриста без вищої медичної освіти. Вони володіють методиками комп'ютерного виміру гостроти зору, але медичними консультаціями не займаються.

В ідеалі лікар-оптометрист володіє не тільки засобами комп'ютерної діагностики зору, він перевіряє стан рогівки, кришталика, судин, при необхідності вимірює внутрішньоочний тиск.

Якщо людина відчуває, що старі окуляри йому вже не підходять або він вперше помічає у себе проблеми із зором, найкраще почати з консультації лікаря-оптометриста. Він перевірить зір, світло- і сприйняття кольорів, виміряє відстань між центрами зіниць і випише рецепт на окуляри або контактні лінзи. Допоможе приміряти лінзи і пояснить, як їх використовувати. А помітивши тривожні симптоми (наприклад, помутніння кришталика або рогівки), порадить пацієнту обстежитися далі - у лікаря-офтальмолога.

У тому, що стосується корекції зору за допомогою лінз і окулярів, лікар-оптометрист розбирається навіть більше, ніж лікар-офтальмолог, який спеціалізується на патологіях і їх лікуванні. Але саме лікар-офтальмолог лікує серйозні захворювання, в тому числі і за допомогою операцій.

Проблеми зору є у кожного третього жителя Землі. У США Оптометрія входить в п'ятірку найпрестижніших лікарських спеціальностей. У нас лікарі-оптометриста теж дуже затребувані.

Професія лікар-оптометрист передбачає такі якості, як інтерес до медицини і до техніки, вміння налагодити контакт з пацієнтом, почуття такту, уважність, ввічливість, акуратність. Технології постійно оновлюються, і лікаря-оптометристів необхідна готовність до постійного освоєння нового. Лікар-оптометрист повинен добре знати фізіологію і захворювання органів зору, фізіологію організму в цілому, закони оптики. Він повинен володіти методиками обстеження зору, підбору окулярів і контактних лінз, вміти користуватися спеціальним обладнанням.

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»