Музей, створений Ернстом Аббе в Єні на базі школи майстрів оптико-механічного виробництва. Знаходиться в будівлі, побудованій архітектором Гансом шлаги в 1924 році на площі імені Карла Цейс, будинок 12

Темою експозиції музею є демонстрація культурно-історичного впливу винаходи, виробництва і впровадження оптико-механічних інструментів, початих в Єні на базі виробництва, організованого в формі народного підприємства Карлом Цейс, Отто Шоттом і Ернстом Аббе.

Експозиція музею дає уявлення про історію окулярів за сім століть їх існування. Тут же експонуються окуляри деяких історичних особистостей, наприклад окуляри Роберта Коха або Рудольфа Вірхова. Відзначається, що першими оптичними пристроями, з якими познайомився широкий споживач, були прості оптичні системи корекції вад зору. З часів античності для цієї цілі віикористовувалися поліровані лінзи з гірського кришталю або дорогоцінних каменів.

Вже на початку 13 століття були відомі лінзи, що мають форму півсфери, що накладаються на рукописний тоді текст і поліпшують завдяки ефекту збільшення шрифту його читання. Тоді такі лінзи називалися по -Німецька Lesestein або Einglas. (У наш час їх називають Візолет-лупою).

"ОПТИКА ПЛЮС" ™
 
Продаж сонцезахисних окулярів, оправ, лінз, аксесуарів в Україні
 
  google  optikaplus@ukr.net
Розробка сайту - студія «Webhit»